small

KONTAKT


HomeBlog › Wypadek samochodowy w NY a odszkodowanie No-Fault (1)

Wypadek samochodowy w NY a odszkodowanie No-Fault (1)

06.13.2022

System ubezpieczeń "no-fault" w Nowym Jorku jest bardzo korzystny dla jego mieszkańców. Roszczenie z tytułu wypadku samochodowego rozstrzyga się dość szybko bez względu na to, czyja to była wina. Ale niestety skrócony czas na rozstrzygnięcie dotyczy tylko osób, które nie doznały poważnych obrażeń.

Proces rozliczenia może trwać dłużej, jeśli roszczenie z tytułu wypadku samochodowego ma wyłączenia, które pozwalają roszczeniu o obrażenia mieć pierwszeństwo przed systemem no-fault. Oto, co mieszkańcy Nowego Jorku powinni wiedzieć o systemie no-fault i o tym, jak długo trwa rozstrzyganie roszczenia z tytułu wypadku samochodowego.

System No-Fault w Nowym Jorku

Nowojorski system ubezpieczeniowy no-fault oznacza, że ofiary wypadków samochodowych mogą wnosić roszczenia za obrażenia i uszkodzenia mienia do swojego ubezpieczyciela niezależnie od tego, kto zawinił.

Oznacza to, że każdy nowojorski kierowca współpracuje z własną firmą ubezpieczeniową, kiedy dojdzie do wypadku. Kwestia winy nie ma wpływu na nikogo, chyba że podstawowe straty ekonomiczne wynikające z wypadku przekraczają $50,000.

Podstawowe straty ekonomiczne to utracone zarobki i rachunki medyczne wynikające z obrażeń odniesionych w wypadku. Państwa firma ubezpieczeniowa będzie wyłącznie rozliczać wszystkie straty ekonomiczne poniżej $50,000.

Jak długo trwa uzyskanie ugody w sprawie wypadku samochodowego?

Rozstrzygnięcie roszczenia no-fault w Nowym Jorku jest prostym procesem, ponieważ Państwa firma ubezpieczeniowa nie musi ustalać kto był winny. To pozwala ubezpieczycielowi na szybkie odrzucenie lub załatwienie roszczenia.

Oto nowojorskie ramy czasowe dla firm ubezpieczeniowych na rozstrzygnięcie roszczeń no-fault:
Państwa firma ubezpieczeniowa ma 15 dni na zażądanie wszystkich informacji potrzebnych do zbadania roszczenia po złożeniu wniosku o odszkodowanie za wypadek samochodowy.
Firma ubezpieczeniowa ma 15 dni na odrzucenie lub zaakceptowanie Państwa roszczenia po otrzymaniu wszystkich dodatkowych informacji wymaganych do zbadania sprawy.
Jak widać w takiej sytucji ubezpieczyciel powinien dać Państwu odpowiedź na temat rozliczenia za wypadek samochodowy w ciągu 30 dni od zgłoszenia roszczenia.

Powinien również wystawić Państwu czek z rozliczeniem ubezpieczenia samochodowego w ciągu pięciu dni od podjęcia decyzji.
Nasze wygrane

wygrana 1,850,000
wygrana 1,500,00
wygrana 1,410,000
wygrana 1,000,000