small
13.08.22
Świadczenia powypadkowe z tytułu No-Fault w NY (3)
System ubezpieczeń "no-fault" w Nowym Jorku jest bardzo korzystny dla jego mieszkańców. Roszczenie z tytułu wypadku samochodowego rozstrzyga się dość szybko bez względu na to, czyja to była wina. Niestety skrócony czas na rozstrzygnięcie dotyczy tylko osób, które nie doznały poważnych obrażeń. więcej»

KONTAKT


HomeBlog › Najbardziej niebezpieczne skrzyżowania w Nowym Jorku

Najbardziej niebezpieczne skrzyżowania w Nowym Jorku

01.01.2022

Statystyki wypadków samochodowych w 5. dzielnicach miasta. W Nowym Jorku w większości przypadków ludzie mogą dostać się tam, gdzie chcą, bez poważnych obrażeń z powodu wypadków samochodowych, ale takie się jednak zdarzają.

Wypadki samochodowe w Nowym Jorku wydarzają się i mogą spowodować poważne obrażenia u  osób biorących w nich udział. Warto wiedzieć, gdzie najczęściej się one zdarzają.

Według Departamentu Transportu USA (DOT) prawie połowa wszystkich wypadków drogowych w stanie ma miejsce na skrzyżowaniach. Gdy przyjrzysz się dokładniej statystykom, nietrudno zauważyć, że około jedna czwarta ofiar śmiertelnych wypadków drogowych również pochodzi ze skrzyżowań.

Jeśli chcesz zachować ostrożność podczas jazdy po Nowym Jorku i okolicznych dzielnicach, oto opis najniebezpieczniejszych skrzyżowań w mieście. Poznając przyczyny potencjalnie niebezpiecznych skrzyżowań i konkretnych miejsc znanych z wypadków drogowych, możesz zwiększyć swoje szanse na zachowanie bezpieczeństwa podczas jazdy i spacerów.

Jeśli szukasz pomocy po wypadku samochodowym w Nowym Jorku i doznałeś obrażeń ciała, skontaktuj się z naszą firmą Gregory Spektor & Associates już dziś. Nasi przedstawiciele będą z Tobą współpracować w kwestiach prawnych związanych z poważnymi obrażeniami, ofiarami śmiertelnymi w ruchu drogowym, wypadkami drogowymi i wypadkami samochodowymi spowodowanymi nieostrożną jazdą lub jazdą pod wpływem alkoholu. Jeśli masz ogólne pytania lub wątpliwości związane z prawem dotyczącym wypadków drogowych lub obrażeń ciała w Nowym Jorku, skontaktuj się też z nami.

W dzielnicach Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens i Staten Island można znaleźć wiele miejsc sklasyfikowanych jako najbardziej niebezpieczne skrzyżowania. Miejsca te uzyskują ten status ze względu na częstotliwość występujących na nich wypadków drogowych, które są zgłaszane władzom.

Atlantic Avenue, Brooklyn

Nieformalnie nazwane Aleją Śmierci ulice Atlantic Avenue na Brooklynie są uważane za niezwykle ryzykowne dla wypadków drogowych. Dotyczy to zwłaszcza pieszych, którzy za każdym razem, gdy odważą się przejść przez jezdnię, ryzykują potrąceniem przez samochód.

Ważne jest, aby poszkodowani skontaktowali się z prawnikiem zajmującym się wypadkami drogowymi, na których mogą polegać mieszkańcy Nowego Jorku. Jeśli ktoś straci ukochaną osobę w wypadku drogowym, jego rodzina musi szukać sprawiedliwości za pomocą środków prawnych.

Niektóre z najbardziej rażących czynników ryzyka w tym obszarze to szerokie drogi i niewielkie lub żadne utrzymanie ograniczeń prędkości. Jeśli zdarzy ci się spacerować wzdłuż Atlantic Avenue o dowolnej porze dnia, pamiętaj o zachowaniu szczególnej ostrożności. Jeśli prowadzisz samochód, szanuj bezpieczeństwo pieszych.

8th Avenue, Manhattan
Szukając najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Nowym Jorku, na pewno natkniesz się na 8th Avenue na Manhattanie. Ta lokalizacja w Midtown jest znana z kilku wypadków samochodowych w ciągu roku. W niektórych przypadkach nie dzieli ich nawet kilka tygodni.

Od wypadków ciężarówek po wypadki taksówek, obszar ten wydaje się pechowym dla wszystkich typów kierowców. Dotyczy to również pieszych, którzy nie są bezpieczni przed ryzykiem wypadku drogowego. Z tych powodów 8th Avenue wyróżnia się w rażąco złym świetle pod względem bezpieczeństwa na drogach.

Niezależnie od tego, czy jeździsz samochodem, czy spacerujesz po chodniku, zachowaj szczególną ostrożność na tym skrzyżowaniu. Pozwala to uniknąć różnych czynników ryzyka, jednocześnie zmniejszając szanse skontaktowania się z prawnikiem zajmującym się wypadkami drogowymi, na których polegają mieszkańcy Nowego Jorku.

Hylan Boulevard, Staten Island

Przejeżdżając przez Hylan Boulevard, możesz spodziewać się jednej z następujących rzeczy: możesz albo przejechać obok lokalizacji bez przeszkód; usłyszeć o niedawnym wypadku; sam bądź świadkiem wypadku lub zaangażuj się w jeden. To dlatego, że skrzyżowanie jest nie tylko jedną z najpopularniejszych ulic na Staten Island, ale ma również status miejsca występowania dużej częstotliwości wypadków samochodowych.

Według lokalnych raportów Hylan Boulevard odpowiada za 1/3 wszystkich zgonów drogowych na Staten Island od prawie dekady.

To niemała statystyka, dlatego sprawia, że obszar ten jest jednym z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Nowym Jorku. Wymaga to również zachowania ostrożności podczas jazdy lub spaceru ulicami Hylan Boulevard.

Jednym z najczęstszych czynników wpływających na słabe bezpieczeństwo na drodze jest nieprzestrzeganie zalecanych ograniczeń prędkości. Jeśli musisz przejechać przez drogę, upewnij się, że zwracasz uwagę na swoją prędkość i poruszające się wokół ciebie samochody.

Baxter Street, Queens

Ucząc się o zagrożeniach związanych z wypadkami drogowymi w Nowym Jorku, nie można przeoczyć znaczenia skrzyżowania Baxter Street. Łącząc się z Broadwayem, okolica szczyci się dużą ruchliwością. Ale wraz z naporem ruchu ulicznego niesie ze sobą również niebezpieczeństwa związane z pędzącymi samochodami i bardziej podatnych na obrażenia pieszymi.

Według lokalnych doniesień na skrzyżowaniu odnotowano ponad 21 zgłoszonych przypadków wypadków drogowych od stycznia 2019 r. To sprawia, że jest to jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Nowym Jorku.

Ci, którzy zostali ranni w wypadku drogowym, też na Baxter Street, często zatrudniają prawnika od wypadków drogowych. Rozpoczyna się skomplikowana podróż polegająca na gromadzeniu dowodów i przedstawianiu spraw zarówno odpowiednim firmom ubezpieczeniowym, jak i sądom. Jeśli mieszkasz w pobliżu Broadwayu lub masz w okolicy jakąś pracę, musisz zwracać uwagę na otoczenie podczas przejeżdżania przez Baxter Street.

Skrzyżowanie Grand Concourse w Nowym Jorku

Szukając niebezpiecznych skrzyżowań w Wielkim Jabłku, nie można nie uzupełnić listy o Grand Concourse w Bronksie. Każdy, kto mieszka w sąsiedztwie, może powiedzieć, że skrzyżowanie jest znane z bezpieczeństwa na drogach i wpływa na kierowców i pieszych, którzy muszą jechać tą trasą.

Obszar ten słynie z różnych wypadków drogowych, od zderzeń i rozbiegów po liczne wypadki samochodowe. We wszystkich rodzajach przypadków kierowcy, pasażerowie i piesi ryzykują poważne obrażenia. Podobnie jak w przypadku innych zagrożeń związanych z wypadkami drogowymi w Nowym Jorku, zdarzenia te mogą skutkować kalectwem na całe życie lub śmiercią.

Chociaż możesz zwrócić się o pomoc medyczną i podjąć kroki prawne przeciwko osobom, które zaniedbały Twoje bezpieczeństwo, zachowanie ostrożności jest jednym z najlepszych sposobów uniknięcia wypadkowi. Mając to na uwadze, upewnij się, że całkowicie omijasz trasę lub bądź szczególnie ostrożny podczas przejeżdżania przez nią.

Tillary Street, Brooklyn

Skrzyżowanie między Tillary Street i Flatbush Avenue to bardzo niebezpieczne miejsce dla samochodów i pieszych. Stało się znane wielu jako najniebezpieczniejsze skrzyżowanie w całym stanie Nowy Jork. To niepokojące rozróżnienie dla tego obszaru wynika z ostatnich statystyk, które wskazują, że

Skrzyżowanie to było odpowiedzialne za około 425 zgłoszonych przypadków wypadków drogowych w okresie 5 lat!

Ruchliwa natura ulicy może wyjaśnić, dlaczego wyróżnia się jako jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Nowym Jorku dla wypadków drogowych. Ponieważ jest to miejsce, w którym łączy się ruch z Brooklyn Bridge i Manhattan Bridge, staje się mieszanką pędzących samochodów i spieszących pieszych.

Jeśli podróżujesz w godzinach szczytu, powinieneś poszukać alternatywnych tras. Ale jeśli podróż po okolicy jest nieunikniona, pamiętaj o typowych niebezpieczeństwach wypadków drogowych. Pozwala to w większości trzymać się z dala od sytuacji, które zagrażają Twojemu bezpieczeństwu.
Nasze wygrane

wygrana 1,850,000
wygrana 1,500,00
wygrana 1,410,000
wygrana 1,000,000