small
13.08.22
Świadczenia powypadkowe z tytułu No-Fault w NY (3)
System ubezpieczeń "no-fault" w Nowym Jorku jest bardzo korzystny dla jego mieszkańców. Roszczenie z tytułu wypadku samochodowego rozstrzyga się dość szybko bez względu na to, czyja to była wina. Niestety skrócony czas na rozstrzygnięcie dotyczy tylko osób, które nie doznały poważnych obrażeń. więcej»

KONTAKT


HomeBlog › Odszkodowania No-Fault w NY. Wypłaty i korzyści (2)

Odszkodowania No-Fault w NY. Wypłaty i korzyści (2)

07.13.2022

Dawniej, kiedy w Nowym Jorku dochodziło do wypadków, lekarze nie wiedzieli jak zostaną opłaceni, więc odmawiali świadczeń medycznych. No-fault został zaprojektowany tak, aby pomóc ofiarom wypadków samochodowych w uzyskaniu potrzebnego leczenia i rekompensaty za straty poniesione w wyniku wypadku.

Kto jest odpowiedzialny i wypłaci ci odszkodowanie z tytułu No-Fault po wypadku samochodowym w Nowym Jorku?

 • Jeśli byłeś kierowcą lub pasażerem, towarzystwo ubezpieczeniowe Twojego samochodu będzie odpowiedzialnym za rozliczenie no-fault.
 • Jeśli zostałeś uderzony przez samochód jadąc na rowerze, ubezpieczenie samochodu będzie odpowiedzialne za rozliczenie.
 • Jeśli pieszy zostanie potrącony przez samochód, firma ubezpieczeniowa samochodu, który Cię potrącił, staje się odpowiedzialna za ubezpiecznie no-fault.
 • Jeśli jesteś pasażerem autobusu, ubezpieczalnia twojego samochodu będzie odpowiedzialna za no-fault. Jeśli nikt w Twoim gospodarstwie domowym nie posiada samochodu, firma ubezpieczająca autobus będzie odpowiedzialna za koszty no-fault.

Korzyści wynikające z prawa ubezpieczeniowego no-fault

Nowojorska polityka no-fault oferuje różne inne korzyści dla systemów egzekwowania prawa i stron zaangażowanych. System pomaga filtrować sprawy, które trafiają do sądu, ponieważ system sądów cywilnych może szybko posortować wiele roszczeń dotyczących obrażeń ciała i przyznać sprawiedliwą ugodę.

Niektóre z korzyści, które system no-fault oferuje ofiarom obejmują:

1. Pokrycie kosztów medycznych

System no-fault zajmuje się wszystkimi rachunkami medycznymi ofiary, w tym:

 • Koszty karetki pogotowia
 • Leki na receptę
 • Koszty stomatologiczne
 • Niezbędne zdjęcia rentgenowskie, opiekę pielęgniarską i interwencje chirurgiczne
 • Leczenie psychiatryczne
 • Terapię fizyczną i zajęciową
 • Urządzenia protetyczne
 • Wszelkie niezbędne zabiegi rehabilitacyjne dla celów medycznych i niemedycznych

2. Utracone zarobki

Wypadki samochodowe często powodują, że ofiary opuszczają pracę i tracą zarobki. System no-fault przyznaje wielu ofiarom wypadków 80% utraconych zarobków, o które się ubiegają. Wypłata ta nie podlega opodatkowaniu, stąd powód, dla którego zatrzymuje się 20% czeku z ugody.

3. Koszty pochówku

Polisa no-fault płaci za wszystkie koszty pogrzebu dla każdego mieszkańca Nowego Jorku, który zginął w wypadku samochodowym w stanie. Obejmuje to wszystko, od opłat za balsamowanie do zakupu trumny i płacenia za inne potrzebne prace przygotowawcze. 

4. Inne niezbędne wydatki

System no-fault obejmuje płacenie $25 dziennie za wydatki takie jak transport na terapię i wizyty lekarskie w celu poszukiwania dalszego leczenia. To może również obejmować pomoc domową w razie potrzeby.
Nasze wygrane

wygrana 1,850,000
wygrana 1,500,00
wygrana 1,410,000
wygrana 1,000,000